Słowniczek AYAME

KREWETKI

Te skorupiaki to najpopularniejsze owoce morza na świecie. Możemy je znaleźć w zasadzie we wszystkich morzach i oceanach oprócz rejonów Antarktydy. Nawet w naszym Bałtyku występują krewetki,jednak są one na tyle małe, że służą jedynie jako przynęta. Co dobrego dla naszego organizmu znajdziemy w krewetkach? Wielonasycone kwasy tłuszczowe, które korzystnie wpływają na układ sercowo- naczyniowy.Continue reading “KREWETKI”

Ryż do sushi 🍚🍙

Czy wiecie że ryż który dajemy do sushi, to nie taki zwykły ryż? Jest mnóstwo odmian ryżu i nie powiemy Wam który jest najlepszy, bo sami tego nie wiemy. Próbujemy, smakujemy i oceniamy. Idealny ryż do sushi musi mieć małe, krótkie ziarenka, kolor biały lub perłowy i po ugotowaniu pięknie się kleić. Dla nas najważniejszaContinue reading “Ryż do sushi 🍚🍙”

AVOCADO

Super owoc posiadający tak wiele właściwości, że nie wiadomo od czego zacząć Najpierw może od tego, że inna nazwa Avocado to smaczliwka wdzięczna. Pochodzi z Meksyku i właśnie w Ameryce Północnej jest głównie hodowane. Z czego się składa? W większości z tłuszczu (oczywiście samych dobrych i zdrowych), ale ma też wysoką zawartość białek. Dzięki temuContinue reading “AVOCADO”

Sos KOBE

To ostry majonezowy sos japoński. Z czego się składa? Bazą jest majonez, potem podstawa to ostry sos sriracha, a na koniec dodatki takie jak sok z limonki/cytryny, cukier. Niektórzy dodają jeszcze sos sojowy lub przyprawę shichimi togarashi, chociaż nie jest to konieczne. Sos Kobe świetnie pasuje do wszelkich tempur. Idealny do naszej nowości- Tori NoContinue reading “Sos KOBE”

Ryby są zdrowe – Łosoś

Dlaczego? Bo zawierają bardzo potrzebne naszemu organizmowi kwasy Omega-3, których w rybach znajdziemy najwięcej. Dzisiaj przyjrzymy się łososiowi. Jest to najczęściej wybierana przez Was ryba. Bardzo popularna we wszystkich lokalach sushi. ŁOSOŚ to ryba drapieżna występująca tylko w północnej części oceanów i w zimnych północnych morzach. Stanowi bardzo dobre źródło białka, wielonasyconych kwasów tłuszczowych, wContinue reading “Ryby są zdrowe – Łosoś”